Přečtěte si ukázku:

O skřítkovi Dobřejovi

Máte rádi tajemství? Tak já vám jedno prozradím. Týká se skřítka Dobřeje. Je to malý ušatý skřítek s dobrým a laskavým srdíčkem. Skřítkové bývají dobří, ale Dobřej je obzvláště dobrý skřítek. Tihle ušatí mužíčci mají hrozně rádi lidi. Mají je dokonce tak rádi, že si roky počítají ne od toho, kdy přišli na svět, ale jak dlouho už pomáhají lidem. Takže když skřítek řekne, že mu jsou 2 roky, znamená to, že už někde 2 roky pomáhal. A jsou skřítkové, kterým je i 5 let, i 45 let, dokonce jednomu je 350.

Kolik let je skřítkovi Dobřejovi nevím. Ale vím, že se ve své kamenné komůrce v lese u potoka začal nudit a řekl si: "Musím se jít podívat ven." Šel, šel, až došel do jednoho města. Zalíbily se mu velké domy - paneláky. A tak si řekl: "Sem půjdu."

Našel jeden pěkně upravený, kde bydlí babička s dědečkem a za nimi jezdí tříletá holčička. Srdéčko mu plesalo samou radostí, jak se moc těšil na setkání s nimi. Ono to totiž není jen tak. Skřítkové se mohou ukázat pouze holčičkám a chlapečkům, kteří ještě nechodí do školy a babičkám a dědečkům, kteří už nechodí do práce. 

A tak skřítek Dobřej šel na návštěvu k babičce a dědečkovi. Přišel otevřeným oknem, to skřítkové mohou, uklonil se a povídá: "Dobrý den, já jsem skřítek Dobřej a přišel jsem si k vám popovídat."Ale babička s dědečkem ho ani neviděli, ani neslyšeli, protože oba ještě chodí do práce, a tak mu nemohli odpovědět. Skřítka to zamrzelo. Pomyslel si: "Já na ně tak slušně a oni mi ani neodpoví."

Bručel: "Haló, tady jsem." A zase nic. Tak ho napadlo, že by si ho mohli všimnout, kdyby schoval dědečkovi jednu ponožku. Dědeček s babičkou ponožku hledali, ale skřítka neviděli. Tak skřítek zas schoval babičce brýle, pak klíče od sklepa a nakonec lžičku, se kterou holčička tak ráda jedla polívčičku. Ale nic nepomáhalo. Stále ho neviděli.

Objednávka knihy "O skřítkovi Dobřejovi"

Ryze česká pohádka O skřítkovi Dobřejovi pro Vaše děti je již vytištěna a rozesílá se.  Objednat si ji můžete na této stránce níže.

Cena knihy je 300,- Kč bez poštovného.

Poštovné:

  • Česká pošta 160,- Kč. 
  • Zásilkovna 100,- Kč 

V případě platby na dobírku připočtěte prosím 20,- Kč.

(Pozn. pro Zásilkovnu je nezbytné uvést číslo mobilního telefonu + na Slovensko lze zasílat pouze přes Zásilkovnu)

V případě zájmu o knihu, vyplňte prosím formulář níže a odešlete. Pokud chcete zaplatit dopředu, částku uhraďte na transparentní účet u  Fio banky.. Přispět můžete jakoukoli sumou, minimálně prosíme oněch 300 Kč + poštovné.. Číslo účtu je 2702101577 / 2010 (IBAN: CZ95 2010 0000 0027 0210 1577). Do poznámky platby připište prosím Kniha Dobřej. Děkujeme.

Pro zájemce mimo ČR/SR bude cena poštovného sjednána individuálně (čekejte na zpětný mail).